LUTEIIN 20 mg + ZEAKSANTIIN silmadele , (Nutravita), 20 mg, 90 geelkapslit, 3 kuu jagu

44.00

2 laos

Luteiin koos zeaksantiini, mustikaekstrakti, A-vitamiini, B12 ja tsingiga.

Inimese silmas leidub kahte sorti karotenoide – luteiini ja zeaksantiini. Need on kollased pigmendid, mis kollatähnile tema värvuse ja nime annavad.Luteiin ja zeaksantiin toimivad looduslike päikeseprillidena, kaitstes silma kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ja aeglustades kollatähni kärbumist. Need karotenoidid aitavad säilitada head nägemist, eriti hämaras.Luteiin ja zeaksantiin on antioksüdantsed, neutraliseerides valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis võivad silma võrkkesta kahjustada.

– 20 mg 1 kapsli kohta (päevane annus)

2 laos

Kategooria:

Kirjeldus

Üldinfo

Annustamine: 1 kapsel päevas koos klaasi veega.

Toodetud: Suurbritannias

Koostis: luteiin, köögiviljakapslid (HydroxyPropylMethylCellulose), zeaksantiin, tsinktsitraatdihüdraat, A-vitamiini (retinüülatsetaat), mustika (Vaccinium uliginosum) ekstrakt, vitamiin B12 metüülkobalamiin.

Teie silmad taluvad iga päev suurt koormust. Keskendumine arvuti monitorile või autojuhtimine, samuti vaba aja tegevused põhjustavad Teie silmadele stressi. Kui Teie silmad ja silmalihased on liikumatus asendis, väsivad silmalihased ning pillgutamise sagedus väheneb. Selle tagajärel ei niisutata Teie silmi enam piisavalt ning silmades tekib väsimus.
Luteiini ja zeaksantiini ei tooda organism ise, seega tuleb neid juurde võtta.

✔︎ Miks peaksite võtma silmade kompleksi? – Iga loodusliku silmakompleksi kapsel sisaldab luteiini (20 mg), zeanxantiini (2,5 mg), mustikaekstrakti (6 mg) ja olulisi toitaineid nagu A-vitamiin (800 μg), B12 (400 μg) ja tsinki (10 mg) .
✔︎ Toitained normaalse nägemise säilitamiseks – kompleks sisaldab silma tervisele elutähtsaid toitaineid, nagu A-vitamiin ja tsink, aitavad kaasa normaalse nägemise säilitamisele. Tsink A-vitamiini ja B12-vitamiini normaalseks ainevahetuseks, mis aitab kaasa punaste vereliblede moodustumisele ja närvisüsteemi, sealhulgas nägemisnärvide, normaalsele toimimisele.

Miks vajab inimorganism luteiini?
Tegemist on karotenoidiga, mida sisaldavad mõned ravimtaimed, porgandid ja muud toiduained. Seda pigmenti leidub silmas, eriti silma maakulas (kollane täpp võrkkesta keskosas e. kollatähn), mis vastutab tsentraalse nägemise eest.

Luteiini vajavad enam vanurid, suitsetajad, menopausis naised ja siniste silmadega inimesed, kelle silmades on vähem kaitsvat pigmenti melaniini.

 

Kuidas luteiin funktsioneerib?

✔︎Ta kaitseb silma kudesid. Filtreerib selektiivselt valgusvoo spektri agressiivset osa, neutraliseerides silma negatiivset mõju, kui mõni osa “kahjulikust spektrist” tungib endiselt võrkkesta struktuuridesse.
✔︎Neutraliseerib võimalikke kahjustusi. Sellise toime tagavad antioksüdantide omadused. Neutraliseerib valgusega kokkupuutel vabanevaid vabu radikaale, mis takistab kahjulikku mõju silma võrkkestale.
✔︎Soodustab mikrotsirkulatsiooni protsesse, uuendab pigmenti. Selline toime suurendab valgustundlikkust, parandab nägemise üldisi näitajaid.

Mustikad kaitsevad silmi degeneratiivsete haiguste eest

Mustikad vähendavad UV-kiirgusest ja veresoontehaigustest tingitud silmakahjustusi , parandavad rakkude ellujäämist ja aitavad nägemise halvenemist edasi lükata või isegi haigusprotsessi tagasipöörata.
Loodusmeditsiinis väidetakse, et mustikaekstraktil on mitmeid tervislikke eeliseid, sealhulgas paranenud veresoonte tervis. Seda kasutatakse sageli järgmiste seisundite raviks või ennetamiseks:

✔Vanusega seotud kollatähni degeneratsioon
✔Alzheimeri tõbi
✔Diabeet
✔Südamehaigused
✔Kõrge vererõhk
✔Kõrge kolesterool

Vitamiin A (retinool) on rasvlahustuv vitamiin, mis on vajalik nägemispurpuri e rodopsiinitootmiseks, naha- ja limaskestade epiteeli arenguks, luude ja kõhre kasvuks.

Vitamiini A vaeguse esmassümptom on nägemise halvenemine hämaruses (nnkanapimedus), vaeguse süvenedes tekib kuivsilmsus (kseroftalmia, pisarate vähesus,silmapõletik), naha ja epiteeli ainevahetuse häired (kuiv, ketendav, lõhenenud nahk,juuste väljalangemine), immuunsüsteemi nõrgenemine (vastuvõtlikkus infektsioonidelesuureneb); kasvuealistel lastel kasvu peetumine; häired reproduktiiv- ja närvisüsteemitalitluses.

Vitamiin B12 on vajalik paljude tähtsate ainevahetus- ja hormonaalfunktsioonide jaoks, kaasa arvatud seedeensüümide tootmisel ja oluliste toitainete transportimisel rakkudesse ja sealt välja. B12-vitamiini piisav saamine on äärmiselt oluline normaalseks vereloomeks ja neuroloogiliseks talitluseks. Kuna B12 aitab sünteesida paljusid teisi ühendeid meie kehas, on teda vaja igapäevaselt üle 100 erineva funktsiooni jaoks.

Tsink on üks keskseid mineraalaineid organismi rakkude arengus, kasvus ja paljunemises. Inimese kehas on ligikaudu 2–3 grammi tsinki, peamiselt leidub seda skeletilihastes ja luudes. Lihastes on sellest umbes 60% ja luudes 30%. Vereplasmas leiduv tsink moodustab kogu tsingi hulgast umbes 0,1%.Skeletilihastele ja luudele lisaks leidub tsinki ka meie neerudes, kõhunäärmes, silma võrkkestas, hammastes, juustes, nahas, maksas, eesnäärmes ja munandites.Inimese organism ei suuda tsinki toota ega kaua säilitada, mistõttu on vaja seda saada toidust või toidulisanditest. Tsingi imendumine toimub kaksteistsõrmiksooles ning väljutatakse tsink neerude ja soolte kaudu.

MILLISEID PROBLEEME SAAB SELLE PREPARAADI KASUTAMISEGA LAHENDADA

✔Retseptorite tundlikkuse vähenemine, nägemise halvenemine hämaras.
✔Vanusega seotud muudatused.
✔Suuremast koormusest, stressist ja muudest negatiivsetest olukordadest tingitud düstroofilised protsessid.
✔Taastumisprotseduurid pärast operatsiooni, muude haiguste raviprotsesside lõpuleviimist ja teisi haigusi.
✔Ennetav abinõu, kui toidus puuduvad karotenoidid.
✔Aitab hoida normaalset nägemist
✔Aitab säilitada veresoonte ja kapillaaride seinte tugevust ja elastsust
✔Aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele veresoonte normaalseks talitluseks

Ohutusalane teave:

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei tohiks kasutada mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Kui olete rase, imetate, võtate ravimeid või olete arsti järelevalve all, pidage enne kasutamist nõu arstiga. Kõrvaltoimete ilmnemisel lõpetage kasutamine ja pidage nõu oma arstiga.

Go to Top